Skip to main content

REFLEXNÉ PRVKY NESTAČIA

By 12/04/202314 júna, 2023ČO SME UROBILI
1.4.2023
MÓDNA POLÍCIA: Reflexných prvkov nikdy nie je dosť!
Takto nám radí Polícia Slovenskej republiky , už dlhšie máme pocit, že “reflexné prvky” sú ich jediné opatrenie pre bezpečnosť chodcov. Dáš si reflexný prvok a vybavené!
Lenže to NESTAČÍ!
Ako ste mohli vidieť aj našom videu, aj keď sme sa od hlavy po päty obliekli do reflexiek a svetielok, aj tak bolo prejsť cez piechod (v centre hlavného mesta) hazard so životom.
Ulice v našich mestách sú postavené ako diaľnice, vodiči prekračujú rýchlosť a ľudia zomierajú. A polícia naďalej rozdáva reflexné pásky a asi si z nás robí Prvý apríl.
Tým nechceme povedať, že ich nemáte nosiť. Chceme tým povedať, že ľudia zodpovední za bezpečnosť premávky si majú začať skutočne robiť svoju robotu. V prvom rade odstrániť to, čo nás ohrozuje, čiže spomaliť rýchle autá v mestách a obciach. Značky a občasné hliadky sú málo. Potrebujeme fyzické zmeny ulíc – bezpečnú infraštruktúru, jasnú prioritu pre chodcov, podporu udržateľnej mobility – chôdze, bicyklovania a verejnej dopravy…
Riešení je veľa, dočkáme sa konečne odborného prístupu zo strany štátu a samospráv? Ani nemusia vymýšľať nič nové, len sa inšpirovať zo zahraničia, kde to funguje.
Ale zatiaľ, kým sa kompetentní zobudia, sa prosím poriadne VYSTAJLUJTE! Je to jediná šanca prežiť!
https://www.instagram.com/reel/CqfU3yWqbc4/