Aktuálne kampane

#Klíma ťa potrebuje

Klimatická kríza je definitívne tu. Ohrozuje životy, domovy, pracovné miesta, zdravie, celé ekosystémy, a ak okamžite nepodnikneme zásadné systémové kroky, tak ohrozí aj život ako ho poznáme. Ak ju chceme zastaviť, potrebujeme plán. Žiadajte ho spolu s nami!

Podpísať

Chceme Vlaky na jednotku!

Železničná osobná doprava na Slovensku je dlhé roky na chvoste záujmu politikov.  Žiadame Ministerstvo dopravy a výstavby a Vládu SR, aby rozvoj železničnej dopravy, ako súčasti kvalitnej siete verejnej dopravy, považovala za prioritu a zohľadnila to v rôznych štátnych politikách. Vlaky by mali byť základným pilierom verejnej dopravy, ktorá má pomôcť znížiť ľuďom výdavky za pohonné hmoty, zlepšiť kvalitu ovzdušia a znižovať emisie skleníkových plynov. Chceme rýchlu, spoľahlivú, modernú železničnú osobnú dopravu, dostupnú pre všetkých. Podpíšte našu petíciu!

Podpísať

Podporte silný klimatický zákon!

Slovenská vláda pripravuje prvý strešný zákon pre ochranu klímy, ktorý pomôže dekarbonizovať ekonomiku a spravodlivo transformovať spoločnosť. Jednoducho nás nasmerovať k uhlíkovej neutralite. Nebude to však len tak. Aby zákon nebol len veľa slov na papieri, no priniesol reálnu ochranu pred klimatickou krízou, musí byť silný a jasný. A to naozaj chceme! Pridaj sa k nám!

Podpísať

Občianske združenie

OZ Znepokojené matky
Povraznícka 3052/14 81105 Bratislava
info@znepokojene.sk

Podpor naše aktivity!

Takto nám pomôžete realizovať kampane a vytvárať aktívne hnutie. Aj pravidelné euro mesačne môže výrazne pomôcť nášmu zápasu o lepšiu budúcnosť.

2021 © Znepokojené Matky
Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies.