SME
ZNEPOKOJENÉ
MATKY

Sme iniciatíva matiek, upozorňujeme na klimatickú krízu a stratu biodiverzity, pretože ohrozujú budúcnosť našich detí. Lepší svet je možný!

Viac o nás

Prečo?

Sme ženy a matky. Sme rodičia a starí rodičia. Pochádzame z rôznych prostredí a predsa nás niečo spája: strach o budúcnosť nás a našich detí. S napätím sledujeme správy o klimatickej zmene. Nespokojne vnímame, ako adekvátne reakcie stále neprichádzajú.

Nemáme superschopnosti, netúžime po sláve. No Zem viac nepočká. Využívame odhodlanie a spolupatričnosť na tlak na verejnosť a politikov, aby sa veci pohli správnym smerom a rýchlejšie. Aj ty sa môžeš pridať!

Aktuálne kampane

#Klíma ťa potrebuje

Klimatická kríza je definitívne tu. Ohrozuje naše mestá, domovy, pracovné miesta, zdravie, celé ekosystémy, a ak okamžite nepodnikneme zásadné kroky, tak ohrozí aj život ako ho poznáme. Ak ju chceme zastaviť, musíme znížiť skleníkové emisie na úroveň uhlíkovej neutrality. A to najneskôr do roku 2050.

Podpísať

Zákaz reklamy a sponzoringu fosílnych palív

Viac ako 80 aktivistov a aktivistiek Greenpeace Holandsko z 12 krajín EÚ, vrátane Slovenska, dnes zablokovalo vstup do ropnej rafinérie Shell. Pokojný protest odštartoval Európsku občiansku iniciatívu (ECI), ktorú dnes spoločne spustilo viac ako 20 organizácii. Cieľom ECI je vytvorenie nového EÚ zákona, ktorý by zakázal reklamu a sponzoring fosílnych palív v celej Európe.

Podpísať

Občianske združenie

OZ Znepokojené matky
Povraznícka 3052/14 81105 Bratislava
info@znepokojene.sk

Podpor naše aktivity!

Takto nám pomôžete realizovať kampane a vytvárať aktívne hnutie. Aj pravidelné euro mesačne môže výrazne pomôcť nášmu zápasu o lepšiu budúcnosť.

2021 © Znepokojené Matky
Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies.